Paylaşım Ekonomisi

Üst düzey lojistik deneyimi sunan pudo, ihtiyaçlarınızı yatırım yapmanıza gerek kalmadan sizin adınıza karşılar. Ek yatırım ihtiyacını ortadan kaldırır, tekrarlanan maliyetlerin önüne geçer. Şeffaflık yaklaşımı olan bağımsız iş modeli sayesinde tüm paydaşlara eşit mesafede durur. Akıllı gönderi ağının sunduğu teknolojik, inovatif sisteme kolayca entegre olmanızı sağlar. Kurduğu ekosistem ile katma değer yaratır. Onlarca gönderiyi tek noktadan teslim etmenizi sağlayarak operasyonel verimliliği ve hizmet kalitesini arttırır. Bireysel kullanıcılara, gönderileri istedikleri konumdan istedikleri zamanda alabilme olanağı tanıyarak müşteri memnuniyetini arttırır.

Kusursuz sistem ve entegrasyon

Gönderi süreçlerinde paydaşların ayrı ayrı çözmek zorunda kaldığı ihtiyaçlar, merkezi, bağımsız, hızlı, kolay ve profesyonel olarak sadece bu hizmetleri sağlayan sistemin sunduğu ortak hizmet anlayışıyla karşılanır.

Mekan bağımsızlığı

Bireysel kullanıcılar, şehrin önemli merkezlerinde yer alan pudo’lardan istediğini seçer, adres bilgilerini paylaşmadan ve tek bir noktada bekleme zorunluğunu olmadan gönderini dilediği zaman dilediği yerden teslim alır.

Azalan maliyetler

Paydaşların ayrı ayrı yatırım yapmaları gereken CAPEX ve OPEX gibi ciddi maliyetleri olan ihtiyaçlar tek bir çatı altında buluşur ve profesyonel hizmet anlayışı ile karşılanır.

Operasyonel verimlilik

pudoPOINT noktaları sayesinde günde milyonlarca dağıtımın yapıldığı pazarlarda operasyonlar kolayca ve hızlıca çözülür. Operasyonel verimlilik ve hizmet kalitesi artar.

Bağımsız İş Modeli

Akıllı gönderi ağı pudo, bulut tabanlı alt yapısı, yeni nesil yazılım teknolojileri ve platformları ile pudoNET ağını kurarak, gönderi yönetimi süreçlerinde yer alan tüm paydaşların iş yükünü azaltmayı ve hizmet kalitesini arttırmayı amaçlayan tüm paydaşlarına eşit mesafede, şeffaf yaklaşımı ile bağımsız bir iş modelidir.

Profesyonel bir sistem kurar, bu sayede ek bir yatırım maliyeti gerektirmeden tüm paydaşların sağladığı hizmet kalitesini arttırır, tekrarlanan maliyetlerini azaltır. 

Çevre Dostu

Daha iyi bir gelecek için çevre kirliliği ile etkili bir mücadele gerçekleştirmek çok önemli. Özellikle iklim değişikliğinde egzoz gazı ciddi bir role sahip, çünkü her 1 litre yakıt 200 lt oksijen tüketiyor. Uluslararası Enerji Ajansı’nın verilerine göre Co2 emisyonun %25’i ulaştırma sektöründen kaynaklanıyor. Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) şehir içi araç kullanımında yük taşıma süreçlerinin kilometre ortalamasındaki oranının %40, yoğun saatlerde ise yük taşıma araçlarının oranının %20-22 arasında olduğunu belirtiyor.

Bu sebeple gönderi adreslerini ve operasyonlarını tek bir noktada toplayan pudo, sadece masrafları düşürmekle kalmıyor; aynı zamanda size çevre dostu çalışma yöntemi sunuyor. 

pudo sayesinde…

Akıllı gönderi ağı ile güç tüketimi azalır.
pudoBOX teslimatı ile Co2 salınımı azalır.
Ortak gönderi dolabı ile yakıt tüketimi azalır.
Ortak lokasyon sayesinde şehir içi trafiği azalır.